Despre femeile din Zodia Fecioarei

Te pricepi la horoscop? Ai remarcat anumite caracteristici comune, defecte sau compatibilitati intre anumite zodii de-a lungul relatiilor tale? Share!

Despre femeile din Zodia Fecioarei

Mesajde RoxanaT » 11 Ian 2014, 02:09

Primesc uneori intrebari de la persoane care sunt in Zodia Fecioarelor despre cum sunt vazute ele, despre cum sunt ele. Alteori ma intreaba cei care vor o relatie cu o astfel de persoana.
Si pentru ca am in jurul meu o multime de 'fecioare', mi-am dat seama ca au o multime de caracteristici comune, care se regasesc la majoritarea persoanelor in zodia fecioarei. Poate fecioarele tale nu isi regasesc trasaturile in lista de mai jos, sau poate da... spune tu.

Sunt probabil cele mai complicate persoane, cele mai complexe. Gandurile lor nu sunt niciodata superficiale, au o putere enorma de a patrunde esenta lucrurilor si de a le privi in adancul lor. De aceea sub aparenta liniste exterioara este un intreg vulcan mocnind, mocnind, o furtuna interioare de ganduri, trairi, sentimente complicate, uneori contradictorii.

Pentru fecioara nu exista decat nota 10... 9.5 e pentru altii. Perfectionista pana la Dumnezeu, femeia fecioara insista, invata si exerseaza pana ceea ce si-a propus sa faca iese perfect. Din aceasta cauza este si cicalitoare pentru partenerul de viata sau familie, pentru ca si-ar dori sa vada / faca lucrurile asa cum le-ar face ea.

Orgolioasa: spune-i ca nu e suficient de buna (pentru tine) si va face imposibilul sa-ti demonstreze contrariul. Isi va calca pe sistemul de valori sau pe principii sa demonstreze ca este buna. Cea mai buna.

Probabil femeia din zodia Fecioarei intruneste cel mai bine asa numita femeie perfecta "Gospodina in bucatarie, curva in pat si doamna in societate". Chiar intruneste cele 3 criterii, este femeia perfecta? :)

In schimb, un mare defect al Fecioarelor, este ca atunci cand li se pune pata pe un iubit, chiar daca el este cel gresit, chiar daca nu o apreciaza, chiar daca acesta o paraseste, ea continua relatia cu acesta, chiar daca in calitate de amica, de amanta, de one night stand, de whatever. Si daca cumva nu continua, macar sufera ani de zile, se gandeste ani de zile WHAT IF..., regreta ani de zile, pana se indragosteste din nou, si chiar si dupa.

Ce ziceti, fecioarele voastre se regasesc intre aceste caracteristici comune identificate de mine? :)
RoxanaT

Înapoi la Horoscop