Dukan

Impartaseste cu noi ce cure de slabire ai incercat, ce cure au avut succes in cazul tau si la ce ar trebui sa fie atenti cei care incearca o cura de slabire.

Dukan

Mesajde Alexandrina » 26 Feb 2014, 11:58

Buna,
Cand am inceput dieta Dukan aveam aprox 7 kg in plus fata de greutatea recomandata pentru intaltimea mea.
Am inceput cura incurajata de rezultatele pe care le vedea la o prietena(ea slabise vizibil urmand Dukan).
Din experienele anterioare orice cura este dificila in prima saptamana.
Pe masura ce treceau zilele vedeam pe cantar cum nr kg scadeau.Am reusit sa slabesc 8 kg in 2 luni si sa ma mentin alte 4 luni.
Am stricat tot feng shui-ul dand navala in dulciuri datorita unei perioade grele prin care treceam la serviciu.
Simteam ca doar dulciurile ma linisteau si am ajuns sa recastig kg pierdute.

Nu incurajez pe nimeni sa urmeze dieta Dukan desi pe mine m-a ajutat.

Pentru a incheia intr-o nota pozitiva va incurajez sa cititi sfaturile Dr. Mihaela Bilic.
Sfaturile din cartea „Traiesc, deci ma abtin” imi par pertinente.Sunt explicate grupele de alimente cu bune si cu rele.

Sa fiti iubite!
Alexandrina

Re: Dukan

Mesajde CodreaLuiza » 26 Feb 2014, 14:01

Eu am un prieten care a tinut Dukan, nu 100% , dar conceptul in sine, si a redus un pic portile de mancare, n-a mai rupt masa ca de obicei si a slabit 12 kg in 3 luni.
De atunci mananca ce vrea, dar este atent sa nu faca excese si n-a mai luat in kg.
CodreaLuiza

Re: Dukan

Mesajde RoxanaT » 19 Apr 2014, 19:20

Bai eu zic ca daca am reduce portiile la jumatate, din orice am manca in mod normal, am slabi sigur. Am vazut asta la cativa cunoscuti si chiar functioneaza.
RoxanaT

Înapoi la Cure de slabire